Webová analytika​

Digitální analytika hraje klíčovou roli ve výkonnostním marketingu a v procesu analýzy webových stránek. Pomůžeme vám s implementací webové analytiky a následnou optimalizací vašich webových stránek a marketingových kampaní. Pomocí dat lze jednoduše zjistit, kde můžete ušetřit a jak vydělat více. To vám dodá jasné podklady namísto pocitů v rozhodovacím procesu, až budete rozdělovat své marketingové investice.

In God we trust, all others must bring data. (W. Edwards Deming)

Jak služba webová analytika funguje?

ozubkolo

Měříme

Co neměříte, to neřídíte. Implementujeme naše řešení tak, abychom pro vás potřebná data sbírali. Data těžíme zejména v Google Tag Manager a reportujeme v Google Analytics.

bubbles

Analyzujeme

Data, která jsme nasbírali, následně analyzujeme. Zjišťujeme, jak se chovají návštěvníci na stránkách, jak účinné jsou marketingové kampaně a jaký výkon generují jednotlivé marketingové kanály. Řekneme vám, kdo jsou vaši zákazníci a které marketingové kampaně a kanály na ně fungují.

grafnahoru

Optimalizujeme

Na základě analýz vám doporučíme kroky vedoucí ke zlepšení webových stránek a k optimalizaci marketingových kampaní, čímž se zvýší jejich efektivita.

Konkrétní služby v oblasti webové analytiky

Při naší práci se setkáváme s nepochopením webové analytiky. Ve webové analytice nejde pouze o zkopírování kódu Google Analytics. Jde o precizní nastavení tagovacího a analytického systému, nastavení procesů analýzy a pravidelné reportování, nejlépe automatizované.

 • aplikace filtrů (odfiltrování nerelevantní návštěvnosti)
 • nastavení cílů
 • nastavení událostí (libovolné akce, které Google Analytics neměří automaticky, ale můžeme je nastavit)
 • seskupení obsahu (analyzujete obsah ve smysluplných skupinách)
 • seskupení kanálů (analyzujete kanály po skupinách, které mají pro vás největší hodnotu)
 • nastavení elektronického obchodu
 • nastavení pokročilých přehledů elektronického obchodu (enhanced ecommerce)
 • nastavení informačních událostí (automaticky vám přijde informace, když je něco v nepořádku)
 • nastavení automatických reportů (nesledujete data – necháte data přijít za vámi)


Připravíme rovněž dashboardy v Google Data Studio nebo Power BI, abyste měli nejdůležitější data vždy při ruce.

 • Díky GTM dokážeme agilněji reagovat na vaše požadavky bez přítomnosti programátora.
 • Dokážeme naimplementovat Google Analytics a další systémy precizněji a s menší účastí programátora.
 • Naimplementujeme tagy dalších marketingových a analytických systémů.

Více o našem nastavení Google Tag Manager

 • Systémy pro dynamický remarketing vyžadují zasílání vlastních parametrů. Máme zkušenosti s implementací a pomocí GTM a vlastních dimenzí Google Analytics dokážeme naimplementovat jakýkoliv typ remarketingu.
 • Pomůžeme s tvorbou XML feedů.
 • Jednou věcí je, co si myslíme, druhou věcí je, co chtějí uživatelé. A to nikdo neví. Rádi testujeme. V poslední době nejčastěji implementujeme Google Optimize, který je pro naše účely zdarma.

Měření mobilních aplikací má svá specifika a úskalí, kterými vás rádi provedeme.

Získat data je ten první úkol a ne vždy ten nejtěžší. Data je nutné bezpečně uchovávat a následně ta správná data dashboardovat. 

Žádné měření ani marketingové cílení by nemělo probíhat bez informovaného souhlasu uživatele. Pomůžeme vám uživatele informovat a získat maximum souhlasů.

U nás to není jen o Google. Zvládáme Matomo, Smartlook, Hotjar, Mautic a další

Ačkoliv je Google Analytics velmi silný nástroj a v podstatě #1 pro malé a střední podniky, ne vždy je ideální. Pokud pro splnění klientových požadavků lépe poslouží jiné analytické systémy, využijeme je. Pozitivní zkušenosti máme se systémy:

 • Matomo (dříve Piwik) – analytické řešení zdarma nasazené na vašem serveru nebo v cloudu. Výrazně lépe zvládá analýzu individuálních uživatelů. Nespornou výhodou je uložení dat ve vašem prostoru, tudíž data neopustí zemi a zároveň je možné s daty efektivněji pracovat.
 • Hotjar, Smartlook – skvělé nástroje pro vizualizaci chování uživatelů, vhodné i pro tvorbu heatmap, nahrávek uživatelů atd.
 • Mautic – open-source řešení pro marketingovou automatizaci. S Mautic je možné napojit události na webu na automatizované akce – například uživatel si prohlédne stránku služby a přijde mu e-mail.
 • Yandex Metrika – sice z hlediska GDPR naprosto neprůchodný nástroj, ale pro ruský nebo asijský trh velmi schopný pomocník.
 • Facebook, LinkedIn, Twitter pixel – pixely pro marketing na sociálních sítích je také nutné správně nasadit. A například Facebook Analytics je nyní velmi dobrým doplňkem ke Google Analytics, jelikož užitečně zobrazuje počet uživatelů nebo překrytí zařízení.

Více o webové analytice

Navštivte také tyto podstránky:

 

Zkušenosti a kvalita. Aktuálně máme ve správě více než 350 služeb Google Analytics a 140 kontejnerů Google Tag Manager. Většinu z nich jsme také nastavovali. Naši klienti mají od stovek po statisíce návštěv měsíčně, poradíme si s jakoukoliv velikostí.

Rovněž dokážeme reagovat na neobvyklé a kreativní požadavky – obecně cokoliv na stránkách lze měřit. Chcete v Analytics měřit počasí, videa YouTube, prezentace anebo speciální pohyb na obrazovce? Pomůžeme.