Marketingová automatizace

Marketing může svým způsobem pracovat sám, ale je nutné jej nastavit – od procesů přes vizuály až po měření.

Není to magie ani hračka jen pro největší společnosti

Co přesně si pod marketingovou automatizací představit?

Game on soutěž Google

Představte si příklad:

  • Návštěvník navštíví web, prohlédne produkt a za 10 minut mu přijde e-mail.
  • Poté půjde tento konkrétní návštěvník na Facebook a uvidí zde reklamu.
  • O několik dní později se rozhodne znovu navštívit webové stránky a najednou jsou produkty přeskládané podle toho, co se zákazníkovi líbilo při posledním nákupu.
  • Konkurence se rozhodla, že začne více propagovat produkt. Reklamní účet pomocí nastavení identifikuje, že konkurence je aktivnější a zvýší nabídku.
  • Uživatel stále nenakoupil, přichází mu tedy druhý email se slevou.

A nezapomeňte propojit s CRM

  • Uživatel B se 3 měsíce vracel na web, ale nikdo jej nedokázal identifikovat. Dnes se zúčastnil soutěže a tím uvedl svoji e-mailovou adresu. V CRM se pomocí rozšíření k uživateli napárovalo telefonní číslo a profil na LinkedIn. Uživatel obdržel mail s nabídkou dražšího produktu a obchodnímu oddělení se objevil nový případ, aby klientovi zatelefonovali a zeptali se jej na jeho pocity z obsahu e-mailu.

Automatizace v PPC kampaních

V PPC kampaních je dnes velký potenciál automatizace. Je možné nastavit například:

O 5 základních nástrojích pro menší a střední e-shopy jsme napsali článek na MladyPodnikatel.cz

Také si můžete přečíst případovou studii na PPCBee.com How automation streamlined campaign maintenance for Marketing Makers

Za naše využití automatizace v PPC jsme získali ocenění v soutěži Google Partners Game On 2018

Řešíme marketingovou automatizaci pomocí Persoo, Mautic, ActOn, MailChimp, SmartEmailing, Ecomail, SALESmanago a další

Systém pro marketingovou automatizaci vybíráme vždy na základě požadavků klienta. Dále se rozhodujeme i na základě technologií, které klient již používá. V posledních letech udělaly systémy pro marketingovou automatizaci velké kroky vpřed a dá se říci, že se úroveň nástrojů hodně přiblížila. I levnější nástroje dokážou dosáhnout 80 % kvality top hráčů na trhu. I české nástroje jako SmartEmailing, Ecomail nebo Mailkit jsou na světové úrovni. 

Většina systémů funguje na bázi SaaS – platíte měsíčně na základě počtu uživatelů nebo jiných metrik využití. Existují i open-source systémy, které provozujete na vlastním serveru. Jedničkou je zde určitě Mautic. I s jeho provozem a výstavbou máme zkušenosti. 

Automatizace nad CRM, CMS a e-mailovým softwarem

Výše zmiňovaná řešení dokážou vyhovět požadavkům většiny evropských společností. Ne vždy je jejich implementace pro klienta nejvýhodnějším řešením. Často je z hlediska integrace možné využít řešení určené pro CRM klienta (např. ClickDimension pro Microsoft Dynamics CRM). V poslední době i nástroje pro e-mail marketing rozšiřují své služby o marketingovou automatizaci. Solidně zvládají mailovou automatizaci, včetně akcí z webu, MailChimp nebo Sendinblue.

Všechna výše zmíněná řešení jsou již připravena pro integraci s nejčastěji využívanými CMS a e-shop systémy – např. WordPress/ Woocommerce, Prestashop, Magento a často i další.

Předpandemické ročníky veletrhu Technology for Marketing v Londýně představily rekordní počet společností, které se zabývají marketingovou automatizací. Osobně jsme se potkali s desítkami zástupců. Kontaktujte nás a jistě nalezneme software pro vaše potřeby.

Přečtěte si případovou studii, jak jsme dokázali integrovat CRM se systémem pro marketingovou automatizaci Act-On

Automatizace procesů – MS PowerAutomate, Integromat, Zapier

Chcete, aby se zájem o spolupráci automaticky propsal z webového formuláře do vašeho CRM, následně se připravil e-mail na základě zadaných údajů a poslal se na schválení obchodnímu oddělení? Nebo byste chtěli, aby se životopis ve formuláři automaticky zanesl do vašeho MS Sharepoint řešení do správné složky? To vše je možné a většinou díky integračním nástrojům i snadné.

Automatizace procesů