Marketingová automatizace

Klíčem služby je zautomatizovat marketing. Oprávněnou otázkou tedy je: „Proč potřebuji vás?“ Marketing může svým způsobem pracovat sám, ale je nutné jej nastavit – od procesů přes vizuály až po měření.

Není to magie ani hračka jen pro největší společnosti

Co přesně si pod marketingovou automatizací představit?

Game on soutěž Google

Představte si příklad:

  • Návštěvník navštíví web, prohlédne produkt a za 10 minut mu přijde e-mail.
  • Poté půjde tento konkrétní návštěvník na Facebook a uvidí zde reklamu.
  • O několik dní později se rozhodne znovu navštívit webové stránky a najednou jsou produkty přeskládané podle toho, co se zákazníkovi líbilo při posledním nákupu.
  • Konkurence se rozhodla, že začne více propagovat produkt. Reklamní účet pomocí nastavení identifikuje, že konkurence je aktivnější, a zvýší nabídku.
  • Uživatel stále nenakoupil, přichází mu tedy druhý email se slevou.

A nezapomeňte propojit s CRM

  • Uživatel B se 3 měsíce vracel na web, ale nikdo jej nedokázal identifikovat. Dnes se zúčastnil soutěže a tím uvedl svoji e-mailovou adresu. V CRM se pomocí rozšíření k uživateli napárovalo telefonní číslo a profil na LinkedIn. Uživatel obdržel mail s nabídkou dražšího produktu a obchodnímu oddělení se objevil nový případ, aby klientovi zatelefonovali a zeptali se jej na jeho pocity z obsahu e-mailu.

Automatizace v PPC kampaních

V PPC kampaních je dnes velký potenciál automatizace. Je možné nastavit například:

O 5 základních nástrojích pro menší a střední e-shopy jsme napsali článek na MladyPodnikatel.cz

Také si můžete přečíst případovou studii na PPCBee.com How automation streamlined campaign maintenance for Marketing Makers

Za naše využití automatizace v PPC jsme získali ocenění v soutěži Google Partners Game On 2018

Řešíme marketingovou automatizaci pomocí Persoo, Mautic nebo SALESmanago

Systém pro marketingovou automatizaci vybíráme vždy na základě požadavků klienta. Dále se rozhodujeme i na základě technologií, které klient již používá. Máme zkušenosti i nezbytnou podporu u tří systémů: Persoo, Mautic a SALESmanago.

Persoo

Persoo – české řešení postavené pro řešení problémů

Persoo je české řešení pro marketingovou automatizaci, které využívají top české e-shopy (CZC) nebo agentury (Acomware, NetDirect). Jeho síla spočívá v jednoduchosti a zároveň neomezených možnostech. Řešení již v základu dokáže personalizovat obsah, testovat jej, využívat pravidla, odesílat maily atd., a co nedokáže, to jde přímo v řešení doprogramovat. Výhodou pro nadnárodní korporace je možnost skriptovat přímo v Persoo a získat tak data, která např. kvůli pomalejšímu IT nejsou zatím ve feedu. Oceňuji i kompletní českou podporu a dostupné ceny.

Mautic

Mautic – když chcete být nezávislí

Mautic je open-source řešení pro marketingovou automatizaci. Jeho obrovskou výhodou je cena (zdarma) a velikost komunity, která je schopná velmi rychle pomoci. Řešení je otevřené pro pluginy a vlastní řešení. Při meetupu Mautic komunity v Praze 5. listopadu byla představena řešení na velkých e-shopech a sám zakladatel řešení odpovídal na dotazy ohledně rozvoje Mauticu a historie. Toto řešení má velmi slibnou budoucnost. Limitací řešení je technická náročnost implementace, náročnost na výkon serveru při více kontaktech a požadavky pro zabezpečení.

SALESmanago

SALESmanago – polský software, který útočí na globální hráče

SALESmanago je již téměř konkurentem pro globální řešení jako je Marketo. Obsahuje pestrou paletu nastavení, sofistikovaný mailový designer, možnost napojení na FB, RTB, komplexní dokumentaci a desítky e-booků a videonávodů. Řešení zvládá i pokročilé modely marketingové automatizace, například RFM automatizaci. Limitací řešení je v podstatě již zmiňovaná komplexnost, kdy i drobná nastavení jsou časově náročná. Druhou limitací je omezená možnost zásahu do zdrojového kódu řešení a úpravy zasílaných parametrů – to klade větší náročnost na IT oddělení klienta.

Automatizace nad CRM, CMS a e-mailovým softwarem

Výše zmiňovaná řešení dokážou vyhovět požadavkům většiny evropských společností. Ne vždy je jejich implementace pro klienta nejvýhodnějším řešením. Často je z hlediska integrace využít řešení určené pro CRM klienta (např. ClickDimension pro Microsoft Dynamics CRM). V poslední době i nástroje pro e-mail marketing rozšiřují své služby o marketingovou automatizaci. Solidně zvládá mailovou automatizaci, včetně akcí z webu, MailChimp nebo Sendinblue.

Všechna výše zmíněná řešení jsou již připravena pro integraci s nejčastěji využívanými CMS a e-shop systémy – např. WordPress/Woocommerce, Prestashop, Magento a často i další.

Loňský ročník veletrhu Technology for Marketing v Londýně představil rekordní počet společností, které se zabývají marketingovou automatizací. Osobně jsme se potkali s desítkami zástupců. Kontaktujte nás a jistě nalezneme software pro vaše potřeby.

Přečtěte si případovou studii, jak jsme dokázali integrovat CRM se systémem pro marketingovou automatizaci Act-On

Automatizace procesů – MS Flow, Integromat, Zapier

Chcete, aby se zájem o spolupráci automaticky z webového formuláře propsal do vašeho CRM, následně se připravil e-mail na základě zadaných údajů a poslal se na schválení obchodnímu oddělení? Nebo byste chtěli, aby se životopis ve formuláři automaticky zanesl do vašeho MS Sharepoint řešení do správné složky? To vše je možné.

Automatizace procesů