Marketingová automatizace

Služba ve 140 znacích: Tradiční marketing je pomalý a mířený na masy. Automatizace dokáže cílit na jednotlivce ve chvíli, kdy chce nakupovat.


Klíčem služby je zautomatizovat marketing. Oprávněnou otázkou tedy je: „Proč potřebuji vás?“ Marketing může svým způsobem pracovat sám, ale je nutné
jej nastavit – od procesů přes vizuály až po měření.

Co přesně si pod marketingovou automatizací představit?

Představte si například:

  • Návštěvník přijde na web, prohlédne si produkt a za 10 minut mu přijde e-mail.
  • Poté půjde tento konkrétní návštěvník na Facebook a uvidí zde reklamu.
  • O několik dní později se rozhodne znovu navštívit webové stránky a najednou jsou produkty přeskládané podle toho, co se zákazníkovi líbilo při posledním nákupu.
  • Konkurence se rozhodla, že začne více propagovat produkt. Reklamní účet pomocí nastavení identifikuje, že konkurence je aktivnější, a zvýší nabídku.
  • Uživatel stále nenakoupil, přichází mu tedy druhý email se slevou.
  • Uživatel B se 3 měsíce vracel na web, ale nikdo jej nedokázal identifikovat. Dnes se zúčastnil soutěže a tím uvedl svoji e-mailovou adresu. V CRM se pomocí rozšíření k uživateli napárovalo telefonní číslo a profil na LinkedIn. Uživatel obdržel mail s nabídkou dražšího produktu a obchodnímu oddělení se objevil nový případ, aby klientovi zatelefonovali a zeptali se jej na jeho pocity z obsahu e-mailu.

Řešíme marketingovou automatizaci pomocí Persoo, Mautic nebo SALESmanago

Systém pro marketingovou automatizaci vybíráme vždy na základě požadavků klienta. Dále se rozhodujeme i na základě technologií, které klient již používá. Máme zkušenosti i nezbytnou podporu u tří systémů: Persoo, Mautic a SALESmanago.

Persoo

Persoo – české řešení postavené pro řešení problémů

Persoo je české řešení pro marketingovou automatizaci, které využívají top české e-shopy (CZC) nebo agentury (Acomware, NetDirect). Jeho síla spočívá v jednoduchosti a zároveň neomezených možnostech. Řešení již v základu dokáže personalizovat obsah, testovat jej, využívat pravidla, odesílat maily atd., a co nedokáže, to jde přímo v řešení doprogramovat. Výhodou pro nadnárodní korporace je možnost skriptovat přímo v Persoo a získat tak data, která např. kvůli pomalejšímu IT nejsou zatím ve feedu. Oceňuji i kompletní českou podporu a dostupné ceny.

Mautic

Mautic – když chcete být nezávislí

Mautic je open-source řešení pro marketingovou automatizaci. Jeho obrovskou výhodou je cena (zdarma) a velikost komunity, která je schopná velmi rychle pomoci. Řešení je otevřené pro pluginy a vlastní řešení. Při meetupu Mautic komunity v Praze 5. listopadu byla představena řešení na velkých shopech a sám zakladatel řešení odpovídal na dotazy ohledně rozvoje Mauticu a historie. Toto řešení má velmi slibnou budoucnost. Limitací řešení je technická náročnost implementace, náročnost na výkon serveru při více kontaktech a požadavky pro zabezpečení.

SALESmanago

SALESmanago – polský software, který útočí na globální hráče

SALESmanago je již téměř konkurentem pro globální řešení jako je Marketo. Obsahuje pestrou paletu nastavení, sofistikovaný mailový designer, možnost napojení na FB, RTB, komplexní dokumentaci a desítky ebooků a videonávodů. Řešení zvládá i pokročilé modely marketingové automatizace, například RFM automatizaci. Limitací řešení je v podstatě již zmiňovaná komplexnost, kdy i drobná nastavení jsou časově náročná. Druhou limitací je omezená možnost zásahu do zdrojového kódu řešení a úpravy zasílaných parametrů – to klade větší náročnost na IT oddělení klienta.

Automatizace nad CRM, CMS a e-mailovým softwarem

Výše zmiňovaná řešení dokážou vyhovět požadavkům většiny evropských společností. Ne vždy je jejich implementace pro klienta nejvýhodnějším řešením. Často je z hlediska integrace využít řešení určené pro CRM klienta (např. ClickDimension pro Microsoft Dynamics CRM). V poslední době i nástroje pro e-mail marketing rozšiřují své služby o marketingovou automatizaci. Solidně zvládá mailovou automatizaci, včetně akcí z webu, MailChimp nebo Sendinblue.

Všechna výše zmíněná řešení jsou již připravena pro integraci s nejčastěji využívanými CMS a e-shop systémy – např. WordPress/Woocommerce, Prestashop, Magento a často i další.

Letošní ročník veletrhu Technology for Marketing v Londýně představil rekordní počet společností, které se zabývají marketingovou automatizací. Osobně jsme se potkali s desítkami zástupců. Kontaktujte nás a jistě nalezneme software pro vaše potřeby.

Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás s poptávkou:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

 

Michal Blažek Performance, Project and Automation Lead (simply CTO)

lukas

Michal má v oboru výkonnostního marketingu a programování 14 let zkušeností. Jeho motto je: „Co nemůžeš změřit, radši vůbec nedělej.“ Zabývá se zejména výkonnostní propagací se specializací na PPC a marketingovou automatizaci. Ve volném čase sportuje, cestuje a experimentuje s technologiemi, zejména s CMS a API.

Michal@MarketingMakers.net, +420 728 729 312