Výkonnostní marketing

Výkonnostní online marketing si klade za cíl dosahovat výkonu bez ohledu na využitý marketingový kanál. V současnosti již není možné „vzít marketingový kanál, dát do něj budget, nechat to běžet a vydělat více, než vložím“, Konkurence je stále agresivnější. Když jsme začali s PPC reklamou na Facebooku před cca čtyřmi lety, platili jsme za klik 5 haléřů až 2 Kč. Dnes na stejnou konkurenční cílovou skupinu s kvalitnější reklamou platíme 3 – 10 Kč.

Využívané online marketingové kanály

Pro výkonnostní marketing využíváme zejména následující kanály:

  • PPC ve vyhledávání v síti Google Ads (dříve Adwords), Bing, Sklik a další – PPC je považováno za „krále výkonnosti“. Při platbě za klik je možné přesně spočítat, kolik jste investovali a kolik jste vydělali. Ale může fungovat to, když přivedeme návštěvnost na neoptimalizovaný web?
  • PPC v obsahové síti a retargeting – obsahová síť se ideálně hodí pro oslovení nových zákazníků. Remarketing využíváme pro oslovení zákazníků, kteří web již navštívili, ale nenakoupili. Více na stránce Dynamický retargeting.
  • PPC na sociálních sítích – sociální sítě umožní zacílit na správné publikum pomocí všech parametrů, které o sobě na sociálních sítích uživatelé prozradí. Navštivte i zvláštní stránku, které se zabývá PPC a analytikou na sociálních sítích – Facebook, Twitter, LinkedIn a dalších.
  • Automatizace marketingu a PPC – nastavíme systémy tak, aby pracovaly za vás.
  • PPC reklama ve zbožových srovnávačích.
  • E-mail marketing – e-mailing je tradičně kanál s nejvyššími konverzemi. Ale je nutné posílat e-maily, které nejsou spam, ve chvíli kdy je uživatel očekává ve formě, která jej zaujme.
  • Všechny marketingové kanály musí být podpořené kvalitní webovou analytikou a pravidelným A/B, MVT a dalším testováním.

Aby mohl výkonnostní marketing správně fungovat, musí být měsíční kredit na propagaci minimálně 15.000 Kč (u B2B nebo B2C), ideálně více než 30.000 Kč (u eshopů).

V čem jsme dobří?

Naše silné stránky

Webová analytika
95%
Marketingová automatizace
91%
PPC
92%
Email marketing
82%

Zajděme na kávu

Možná najdeme cestu ke spolupráci a možná si jen užijeme kávu