Výkonnostní marketing

Služba ve 140 znacích: Bez ohledu na typ marketingového kanálu je nutné, aby klient dosahoval zisku. Jinak marketing nefunguje.

Výkonnostní online marketing si klade za cíl dosahovat výkonu bez ohledu na využitý marketingový kanál. V současnosti již není možné „vzít marketingový kanál, dát do něj budget, nechat to běžet a vydělat více, než vložím“, Konkurence je stále agresivnější. Když jsme začali s PPC reklamou na Facebooku před cca čtyřmi lety, platili jsme za klik 5 haléřů až 2 Kč. Dnes na stejnou konkurenční cílovou skupinu s kvalitnější reklamou platíme 3 – 10 Kč.

Využívané online marketingové kanály

Pro výkonnostní marketing využíváme zejména následující kanály:

  • PPC ve vyhledávání v síti Google Ads (dříve Adwords), Bing, Sklik a další – PPC je považováno za „krále výkonnosti“. Při platbě za klik je možné přesně spočítat, kolik jste investovali a kolik jste vydělali. Ale může fungovat to, když přivedeme návštěvnost na neoptimalizovaný web?
  • PPC v obsahové síti a retargeting – obsahová síť se ideálně hodí pro oslovení nových zákazníků. Remarketing využíváme pro oslovení zákazníků, kteří web již navštívili, ale nenakoupili. Více na stránce Dynamický retargeting.
  • PPC na sociálních sítích – sociální sítě umožní zacílit na správné publikum pomocís všech parametrů, které o sobě na sociálních sítích uživatelé prozradí. Navštivte i zvláštní stránku, které se zabývá PPC a analytikou na sociálních sítích – Facebook, Twitter, LinkedIn a dalších
  • Automatizace marketingu a PPC – nechme systémy pracovat za vás.
  • PPC reklama ve zbožových srovnávačích
  • E-mail marketing – e-mailing je tradičně kanál s nejvyššími konverzemi. Ale je nutné posílat e-maily, které nejsou spam, ve chvíli kdy je uživatel očekává ve formě, která jej zaujme.
  • Všechny marketingové kanály musí být podpořené kvalitní webovou analytikou a pravidelným A/B, MVT a dalším testováním.

Aby mohl výkonnostní marketing správně fungovat, musí být měsíční kredit na propagaci minimálně 15.000 Kč (u B2B nebo B2C), ideálně více než 30.000 Kč (u eshopů)

Dokážeme doručit výkon. Nedokážeme vám ale říct, jestli „posíláte správné medvídky na Facebook“ nebo jestli ten obrázek na webu je krásný (ale dokážeme změřit, jestli funguje lépe/hůře než jiný pomocí testování)..

Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás s poptávkou:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

 

Michal Blažek Performance, Project and Automation Lead (simply CTO)

lukas

Michal má v oboru výkonnostního marketingu a programování 16 let zkušeností. Jeho motto je: „Co nemůžeš změřit, radši vůbec nedělej.“ Zabývá se zejména marketingovou automatizací a projektovým řízením. Ve volném čase sportuje, cestuje a experimentuje s technologiemi.

Michal@MarketingMakers.net, +420 728 729 312