Webová analytika​

Digitální analytika hraje klíčovou roli ve výkonnostním marketingu a v procesu analýzy webových stránek. Pomůžeme vám s implementací webové/mobilní analytiky a následnou optimalizací vašich webových stránek, mobilní aplikace a marketingových kampaní. Pomocí dat dokážeme zjistit, kde můžete ušetřit a jak vydělat více. To vám dodá jasné podklady namísto pocitů v rozhodovacím procesu, až budete rozdělovat své marketingové investice.

In God we trust, all others must bring data. (W. Edwards Deming)

Jak analytika u nás funguje?

ozubkolo

Měříme

Co neměříte, to neřídíte. Implementujeme naše řešení tak, abychom pro vás potřebná data sbírali. Data těžíme zejména v Google Tag Manager a reportujeme v Google Analytics.

bubbles

Analyzujeme

Data, která jsme nasbírali, následně analyzujeme. Zjišťujeme, jak se chovají návštěvníci na stránkách, jak účinné jsou marketingové kampaně a jaký výkon generují jednotlivé marketingové kanály. Řekneme vám, kdo jsou vaši zákazníci a které marketingové kampaně a kanály na ně fungují.

grafnahoru

Optimalizujeme

Na základě analýz vám doporučíme kroky vedoucí ke zlepšení webových stránek a k optimalizaci marketingových kampaní, čímž se zvýší jejich efektivita.

Konkrétní služby v oblasti webové analytiky

Při naší práci se setkáváme s nepochopením webové analytiky. Ve webové analytice nejde pouze o zkopírování kódu Google Analytics. Jde o precizní nastavení tagovacího a analytického systému, nastavení procesů analýzy a pravidelné reportování, nejlépe automatizované.

Google Analytics 4

GA4 je v současnosti nejlepším zdarma dostupným řešením pro analytiku webu a mobilních aplikací. A my s ním velmi dobře umíme.

Google Tag Manager

GTM je nezbytnou součástí každé firmy, kde chce mít vývojář čistý kód a marketér chce mít flexibilitu v nastavování webové analytiky. Poradíme si i s nestandardními požadavky při komplikovanějších implementacích.

Reporting dat v Lookerstudio

Lookerstudio je nyní nejdostupnějším řešením pro dashboardování dat. Pomůžeme s vytvořením dashboardů, které vám dají rychlý přehled o výkonu marketingu nebo i celé firmy.

BigQuery a CDP

BigQuery se díky GA4 stalo #1 při rozhodování o databázi pro ukládání dat. Do BigQuery dokážete posílat i další data o firmě a udělat si tak vlastní CDP (Customer Data Platform).

Cookie/Consent Management

Nejde pouze o to data sebrat, ale o to je shromažďovat se souhlasem uživatele. Pomůžeme s nastavením cookie lišty a celého procesu získávání souhlasů. A samozřejmě i s optimalizací tohoto procesu pro maximální počet získaných souhlasů.

Heatmapy, pixely, Matomo

Zvládneme nastavit a ovládat většinu současných systémů pro webovou analytiku a UX. Pomůžeme s implementací pixelů pro FB, TikTok, RTB. Nastavíme Hotjar, Smartlook nebo i alternativní systémy pro webovou analytiku, zejména Matomo nebo Adobe Marketing Platform.

Proč spolupracovat na analytice právě s námi?

Zkušenosti a kvalita. Aktuálně máme ve správě více než 350 služeb Google Analytics a 140 kontejnerů Google Tag Manager. Většinu z nich jsme také nastavovali. Naši klienti mají od stovek po miliony návštěv měsíčně, poradíme si s jakoukoliv velikostí.

Rovněž dokážeme reagovat na neobvyklé a kreativní požadavky – obecně cokoliv na stránkách lze měřit. Chcete v Analytics měřit počasí, videa YouTube, prezentace anebo speciální pohyb na obrazovce? Pomůžeme.