Webová analytika

Služba ve 140 znacích: Nastavíme Google Analytics a Google Tag Manager takovým způsobem, že se data stanou hlavním podkladem pro vaše rozhodování.


Digitální analytika hraje klíčovou roli ve výkonnostním marketingu a v procesu analýzy webových stránek. Souhlasíte s tímto tvrzením? Pak vám naše
společnost může pomoci s implementací webové analytiky a následnou optimalizací vašich webových stránek a marketingových kampaní. Pomocí dat lze jednoduše
zjistit, kde můžete ušetřit a jak vydělat více. To vám dodá jasné podklady namísto pocitů v rozhodovacím procesu, až budete rozdělovat své marketingové
investice.

Jak služba webová analytika funguje?

Měříme

Pokud máme něco, co nám dává data, pak je důležité je měřit. A když měřit, tak zejména to, co je důležité. Implementujeme naše řešení tak, abychom pro vás
potřebná data sbírali. Data těžíme zejména v Google Tag Manager a reportujeme v Google Analytics.

Analyzujeme

Data, která jsme nasbírali, následně analyzujeme. Zjišťujeme, jak se chovají návštěvníci na stránkách, jak účinné jsou marketingové kampaně a jaký výkon
generují jednotlivé marketingové kanály. Řekneme vám, kdo jsou vaši zákazníci a které marketingové kampaně a kanály na ně fungují.

Optimalizujeme

Na základě analýz vám doporučíme kroky vedoucí ke zlepšení webových stránek a k optimalizaci marketingových kampaní, čímž se zvýší jejich efektivita.

Konkrétní služby v oblasti webové analytiky

Při naší práci se setkáváme s nepochopením webové analytiky. Ve webové analytice nejde pouze o zkopírování kódu Google Analytics. Jde o precizní nastavení tagovacího a analytického systému, nastavení procesů analýzy a pravidelné reportování, nejlépe automatizované.

Nastavíme Google Analytics

 • aplikace filtrů (odfiltrování nerelevantní návštěvnosti)
 • nastavení cílů
 • nastavení událostí (libovolné akce, které Google Analytics neměří automaticky, ale můžeme je nastavit)
 • seskupení obsahu (analyzujete obsah ve smysluplných skupinách)
 • seskupení kanálů (analyzujete kanály po skupinách, které mají pro vás největší hodnotu)
 • nastavení elektronického obchodu
 • nastavení pokročilých přehledů elektronického obchodu (enhanced ecommerce)
 • nastavení informačních událostí (automaticky vám přijde informace, když je něco v nepořádku)¨
 • nastavení automatických reportů (nesledujete data – necháte data přijít za vámi)

Připravíme rovněž dashboardy v Google Data Studio, abyste měli nejdůležitější data vždy při ruce.

Nastavíme Google Tag Manager

 • Díky GTM dokážeme agilněji reagovat na vaše požadavky bez přítomnosti programátora.
 • Dokážeme naimplementovat Google Analytics precizněji a s menší účastí programátora.
 • Naimplementujeme tagy dalších marketingových a remarketingových systémů.

Více o našem nastaveních Google Tag Manager

Naimplementujeme dynamický remarketing

 • Systémy pro dynamický remarketing vyžadují zasílání vlastních parametrů. Máme zkušenosti s implementací a pomocí GTM a vlastních dimenzí Google Analytics dokážeme naimplementovat jakýkoliv typ remarketingu.

Nastavíme experimenty v Google Optimize

Jednou věcí je, co si myslíme, druhou věcí je, co chtějí uživatelé. A to nikdo neví. Rádi testujeme. V poslední době nejčastěji implementujeme Google Optimize, který je pro naše účely zdarma.

U nás to není jen o Google. Zvládáme Matomo, Zeerat, Hotjar, Mautic a další

Ačkoliv je Google Analytics velmi silný nástroj a v podstatě #1 pro malé a střední podniky, ne vždy je ideální. Pokud pro splnění klientových požadavků lépe poslouží jiné analytické systémy, využijeme je. Pozitivní zkušenosti máme se systémy:

 • Matomo (dříve Piwik) – analytické řešení zdarma nasazené na vašem serveru nebo v cloudu. Výrazně lépe zvládá analýzu individuálních uživatelů. Nespornou výhodou je uložení dat ve vašem prostoru, tudíž neopustí data zemi a zároveň je možné s daty efektivněji pracovat.
 • Zeerat, Hotjar, Smartlook – skvělé nástroje pro vizualizaci chování uživatelů, vhodné i pro tvorbu heatmap, nahrávek uživatelů atd.
 • Mautic – open-source řešení pro marketingovou automatizaci. S Mautic je možné napojit události na webu na automatizované akce – například uživatel si prohlédne stránku služby a přijde mu e-mail.
 • Yandex Metrika – sice z hlediska GDPR naprosto neprůchodný nástroj, ale pro ruský nebo asijský trh velmi schopný pomocník.
 • Facebook, LinkedIn, Twitter pixel – pixely pro marketing na sociálních sítích je také nutné správně nasadit. A například Facebook Analytics je nyní velmi dobrým doplňkem ke Google Analytics, jelikož užitečně zobrazuje počet uživatelů nebo překrytí zařízení.

Více o webové analytice

Navštivte také tyto podstránky:

Proč my?

Zkušenosti a kvalita. Naši specialisté za sebou mají přes 30 implementací Google Tag Manager a více než 70 implementací Google Analytics. Naši klienti
mají od stovek po statisíce návštěv měsíčně, poradíme si s jakoukoliv velikostí.

Rovněž dokážeme reagovat na neobvyklé a kreativní požadavky – obecně cokoliv na stránkách lze měřit. Chcete v Analytics měřit počasí, videa YouTube,
prezentace anebo speciální pohyb na obrazovce? Pomůžeme.

Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás s poptávkou:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

 

Lukáš Teplý Sales and Web Analytics Lead

lukas

Lukáš je specialistou na webovou analytiku. Skvěle si rozumí s technologiemi Google, Tealium i Adobe. Má zkušenosti ze společností jako IBM, AVG nebo MSD. Sebe by popsal jako nadšence do Applu, food lovera, vášnivého cestovatele a milovníka do digitálních technologií. Život si chce užívat na sto procent!

Lukas@MarketingMakers.net, +420 737 601 840