Google Analytics 4

1. července 2023 ukončuje Google Universal Analytics, které se staly pro mnoho firem základním nástrojem pro vyhodnocování kampaní a výkonnosti webových stránek. Google Analytics 4 ale nejsou pouze náhradou, ale při správném nastavení nástrojem, který vám umožní posunout analytiku webu a aplikace na novou úroveň.

In God we trust, all others must bring data. (W. Edwards Deming)

Jak vám s GA4 pomůžeme?

ozubkolo

Nastavení GA4

Google Analytics 4 nastavíme na základě vašich potřeb pro analytiku webu a v souladu s best practices odvětví. Připravili jsme pro vás i checklist, který ukazuje hlavní nastavení u většiny projektů

Vyladění a rozvoj GA4

GA4 je velmi živý ekosystém. Nové funkce přibývají vyloženě pod rukama a je možné, že nevyužíváte jeho možnosti na maximum.

grafnahoru

Reporting na základě GA4

GA4 má již nyní velmi solidní konektor na Google Data Studio, díky kterému můžete mít data kdykoliv k dispozici. Pokud by nám konektor nestačil, můžeme data získat i z Google Big Query, na který má GA4 nativní integraci.

Jak bude probíhat naše spolupráce?

1. Analýza potřeb v datech

Zjistíme, jaká očekávání máte od GA4. Na jaké otázky by měla ideální odpovídat.

2. Zanalyzujeme současný stav webové analytiky

Podíváme se, zda informace, co nyní máte v datové vrstvě od vývojáře jsou dostatečně pro požadované měření z bodu jedna. Podle toho určíme náročnost implementace a požadavky na vývojáře.

3. Určíme si pravidla sběru dat

Jak budeme pracovat s cookie lištou, jaké řešení použijeme a jaké požadavky má váš právník na rozsah sběru dat?

4. Pošleme kalkulaci

Nastavení GA4 u nejmenších projektů je otázkou hodin a bavíme se např. o 5000 Kč. U menších a středních shopů obvykle kolem 10 - 15000 Kč. U velkých ecommerce projektů a aplikací s velkými požadavky na reporting se bavíme o dnech.

5. Provedeme nastavení GA4

Nastavíme GA4 a dashboardy dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Případně si s vývojáři doladíme zasílané informace. K našemu nastavení budete mít dokumentaci, která poslouží každému, kdo s GA4 bude pracovat.

6. Základní školení na GA4

Ukážeme vám, jaká data sbíráme a jak odpovídají na otázky, které jsme si určili v analýze potřeb.

Proč řešit GA4 s námi?

Google Analytics 4 řešíme od prvního dne, kdy ještě jako Web + App vyšla. Ihned jsme si nadšeně novou analytiku nasadili na své projekty a zkoušeli, co dokáže. Od té doby máme za sebou desítky implementací na nejmenší weby i eshopy se stamilionovými obraty a aplikace se specifickými požadavky. 

Dokážeme analytiku nasadit úměrně velikosti projektu a potřebám klienta. U technicky náročnějších řešení dokážeme analytiku řešit i přes server-side GTM. 

Pro nastavení GA4 máme stále kapacitu v horizontu 1 měsíce pro menší projekt a 2 měsíců pro větší projekty. 

Rádi předáme kontakt na klienty, kterým jsme GA4 nastavovali. 

Napište nám!

Napsat nám můžete i na e-mail michal@marketingmakers.net nebo volejte/WhatsApp na +420 728 729 312. Můžete si s námi naplánovat i schůzku v Calendly.