Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Na konci ledna jsme se zúčastnili semináře pro partnery systému SALESmanago, jehož jsme partnery od května 2015. SALESmanago je systém pro marketingovou automatizaci, který integruje službu e-mailingu, PPC, analytiky, CRM, plánování marketingu a další.

Pokrok za dva roky je extrémní a trošku jsem si připadal jak ve filmu Vlk z Wall Street, jelikož tak působila celá firma. Když nás majitel vzal na prohlídku, našli jsme dvě obrovské open space kanceláře jen se základním vybavením, ale neuvěřitelně motivovanými zaměstnanci, který bylo nejspíš jedno, že sedí u školních lavic v otevřeném prostoru. I tak pracovali, hostili nás, vyvíjeli nové funkce a prodávali. Nooo… je pravda, že němečtí kolegové se na toto pracovní prostředí dívali mírně podezřívavě, ale dravost start-upu se SALESmanagu, které vyzývá globální hráče jako Hubspot, se rozhodně upřít nedá. Systém obsahuje nejnovější funkce globálních řešení, často ještě o něco vylepšené. Upřímně, z minulé zkušenosti vím, že tyto funkce občas potřebují vyladit, ale toto období netrvá déle než několik dní až týdnů.

Obrovského vylepšení se dočkalo rozhraní a wizzard (pomocník) pro tvorbu kampaní. Nyní i amatér je schopen vytvořit mailovou kampaň nebo vytvořit workflow. Zjednodušilo se celkové nastavení, zvýšil se počet a stabilita integrací, domnívám se, že i rychlost řešení.

Zlepšila se podpora PPC reklamy a retargetingu, kdy je nyní možné přesněji cílit konkrétní uživatele v sítích Facebook, Google a některých dalších. SALESmanago dokáže sloučit i jako takový zjednodušený Google Tag Manager a spouštět v závislosti na dalších akcích jednotlivé marketingové tagy.

Přibylo i spoustu drobných vychytávek, jako např. push notifikace, modelování RFM, marketingové plány atd. Rozvíjí se rovněž i řešení APPmanago pro mobilní aplikace, které je výborně napojené na SALESmanago.

I po diskusi s majitelem, zdá se, že zůstane ještě velmi dlouho stávající model platby za celkový počet uživatelů. Toto může být problém pro společnosti, které mají v CRM půl milionu kontaktů, ale aktivní čtvrtinu a vždy tu jinou. Výhodou tohoto modelu je vysoká transparentnost. Kdyby ale tento model opravdu nevyhovoval, existují konkurenční řešení, kde je možné platit na jiné bázi.

Součástí semináře byla i vynikající večeře v Hamsa restauraci, kterou mohu všem pouze doporučit. Následná cesta domů přes historické centrum Krakowa rovněž stojí za to. Jenom doporučuji jet tam jindy, než když je -10 °C. V každém případě, myslím si, že o SALESmanagu ještě uslyšíme.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů

Zajděme na kávu

Možná najdeme cestu ke spolupráci a možná si jen užijeme kávu