Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Vyrazili jsme na veletrh Technology for Marketing do Londýna. Celkově již potřetí. Na TFM je možné setkat s novinkami v marketingových systémech z UK a USA. Tento rok byl jasně ve znamení automatizace.

Pohled na TFM&A veletrh

Automatizace není jen e-mailing

Trošku mrzení přišlo tehdy, když jsme si popovídali s několika zástupci nových marketingových systémů a zjistili jsme, že umí víceméně pouze automaticky odeslat e-mail, SMS a push notifikaci. Ale už to je přeci automatizace. Dnešní systémy by měly zvládat více jako např. napojit se na PPC systémy, umět personalizovat web a poskytovat solidní datovou základnu.

Co pro nás bylo trošku šokující, že stánky, které tvrdily, že mailing na základě triggeru == automatizace byly v obležení potenciálních zákazníků z velkých firem. Je tedy vidět, že ani UK firmy nemají automatizaci úplně vyřešenou.

Přednášky na Technology for Marketing

Přednášky na TFM&A byly na úrovni, aby i naprostý začátečník v oboru všemu rozuměl. Takže za zajímavé pokládám panely např. majitelů britských agentur nebo jak se britské firmy popasovaly s GDPR. Agentury v zásadě řešily stejné problémy jako v ČR – největší problém byl nedostatek lidí a jako bonus řeší nejistotu spojenou s Brexitem.

Zajímaví vystavovatelé

Proti předchozím rokům stoupl počet firem z Asie. Těmto firmám rozhodně tleskám za snahu. Projít kolem stánku jistých indických vývojářů bez toho, abyste si vyměnili vizitku a vyfasovali domácí indickou čokoládu v zásadě nešlo (mimochodem skvělá, chutnala jak turecký med s čokoládou).

I letos jsme zde potkali několik zajímavých nástrojů, které by určitě stály za vyzkoušení nebo nás k něčemu inspirovaly.

Force24 – Britský automatizační software, který dle reportů umí hezky pracovat s anonymními uživateli. Kromě jiného si je identifikuje na základě IP adresy. Nevím, co na to GDPR, ale vypadá to hezky vymakané.

Avalara – V UK se nyní hodně řeší DPH po odchodu z Evropské unie. Pomoci s tím může např. start-up Avalara.

Kornit Digital – Zajímavá značka tiskáren na oblečení. Kdyby někdo chtěl rozjet vlastní byznys s potisky.

Royal Mail – Zajímavé pro nás bylo, že se britská pošta snažila aktivně přesvědčit eshopaře, aby využívali jejích služeb. Neumím si představit, že by se o něco podobného pokusila Česká pošta.

Z hlediska eshopových řešení vypadal celý veletrh jako souboj zástupců Shopify vs. Magento – agentury měly buď jedno logo nebo druhé nebo obě. Ale třeba logo Woocommerce, Prestashopu nebo jiného známého eshop systému jsem zde nezahlédl.

AdPolice – zajímavé řešení, které má hlídat, jestli affiláci nepodvádějí nebo kdo kde bidduje na brand inzerenta.

Reputation.com – řešení pro kontrolu referencí na jednom místě.

CommuniGator – dlouhodobě vystupuje i jako marketing automation řešení pro B2B. Co se mi ale hodně líbilo letos, Communigator má i dost rozsáhlé řešení pro zaznamenávání a vyhodnocování offline marketingových aktivit, marketingových plánů, eventů. To považujeme za geniální řešení – společnost může mít kompletní marketing na jednom místě, včetně historie, tento zákazník bude velmi těžko odcházet. Bohužel nemá tento nástroj veřejný pricing, takže to asi nebude levné.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů