Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Vyrazili jsme na veletrh Technology for Marketing do Londýna. Celkově již potřetí. Na TFM je možné setkat s novinkami v marketingových systémech z UK a USA. Tento rok byl jasně ve znamení automatizace.

Pohled na TFM&A veletrh

Automatizace není jen e-mailing

Trošku mrzení přišlo tehdy, když jsme si popovídali s několika zástupci nových marketingových systémů a zjistili jsme, že umí víceméně pouze automaticky odeslat e-mail, SMS a push notifikaci. Ale už to je přeci automatizace. Dnešní systémy by měly zvládat více jako např. napojit se na PPC systémy, umět personalizovat web a poskytovat solidní datovou základnu.

Co pro nás bylo trošku šokující, že stánky, které tvrdily, že mailing na základě triggeru == automatizace byly v obležení potenciálních zákazníků z velkých firem. Je tedy vidět, že ani UK firmy nemají automatizaci úplně vyřešenou.

Přednášky na Technology for Marketing

Přednášky na TFM&A byly na úrovni, aby i naprostý začátečník v oboru všemu rozuměl. Takže za zajímavé pokládám panely např. majitelů britských agentur nebo jak se britské firmy popasovaly s GDPR. Agentury v zásadě řešily stejné problémy jako v ČR – největší problém byl nedostatek lidí a jako bonus řeší nejistotu spojenou s Brexitem.

Zajímaví vystavovatelé

Proti předchozím rokům stoupl počet firem z Asie. Těmto firmám rozhodně tleskám za snahu. Projít kolem stánku jistých indických vývojářů bez toho, abyste si vyměnili vizitku a vyfasovali domácí indickou čokoládu v zásadě nešlo (mimochodem skvělá, chutnala jak turecký med s čokoládou).

I letos jsme zde potkali několik zajímavých nástrojů, které by určitě stály za vyzkoušení nebo nás k něčemu inspirovaly.

Force24 – Britský automatizační software, který dle reportů umí hezky pracovat s anonymními uživateli. Kromě jiného si je identifikuje na základě IP adresy. Nevím, co na to GDPR, ale vypadá to hezky vymakané.

Avalara – V UK se nyní hodně řeší DPH po odchodu z Evropské unie. Pomoci s tím může např. start-up Avalara.

Kornit Digital – Zajímavá značka tiskáren na oblečení. Kdyby někdo chtěl rozjet vlastní byznys s potisky.

Royal Mail – Zajímavé pro nás bylo, že se britská pošta snažila aktivně přesvědčit eshopaře, aby využívali jejích služeb. Neumím si představit, že by se o něco podobného pokusila Česká pošta.

Z hlediska eshopových řešení vypadal celý veletrh jako souboj zástupců Shopify vs. Magento – agentury měly buď jedno logo nebo druhé nebo obě. Ale třeba logo Woocommerce, Prestashopu nebo jiného známého eshop systému jsem zde nezahlédl.

AdPolice – zajímavé řešení, které má hlídat, jestli affiláci nepodvádějí nebo kdo kde bidduje na brand inzerenta.

Reputation.com – řešení pro kontrolu referencí na jednom místě.

CommuniGator – dlouhodobě vystupuje i jako marketing automation řešení pro B2B. Co se mi ale hodně líbilo letos, Communigator má i dost rozsáhlé řešení pro zaznamenávání a vyhodnocování offline marketingových aktivit, marketingových plánů, eventů. To považujeme za geniální řešení – společnost může mít kompletní marketing na jednom místě, včetně historie, tento zákazník bude velmi těžko odcházet. Bohužel nemá tento nástroj veřejný pricing, takže to asi nebude levné.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů