Tři užitečné GA4 přehledy pro PPC specialistu i e-shopaře

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Při posledním školení v GA4 vznikla zajímavá synergie mezi účastníky – GA4 mám, protože ho jednou budu muset mít, ale k ničemu jej nepoužívám.

Tady si nebudeme nic nalhávat, k dnešku (25.9.2022) má GA4 pořád tolik much, že tento postoj nebudu nikomu rozmlouvat, ale lepší se to. Už teď existuje několik reportů, které nám pomáhají ladit kampaně a nakonec i stránky klienta:

1. Segment Overlap report

Tento report nám pomáhá hlavně v začátku spolupráce, kdy klienta tolik neznáme. A chceme rychle pochopit, jaké je překrytí uživatelů napříč kanály. Nebo také chceme zjistit kolik lidí navštíví blog a zároveň kontakty. Případně kolik uživatelů, kteří stráví na webu více než 10 minut se dostane do kontaktů apod. Existuje více cest, jak tato data z GA4 získat. Dle mého názoru nejrychlejší a vizuálně nejpoutavější je překrytí segmentů.

2. Kohorty

V GA3 šly také používat kohorty uživatelů, ale neuměly více než tři měsíce.

Tradiční použití je tedy zjistit, zda uživatel přivedený v měsíci nula udělal tržby v dalších měsících. Nebo pokud jste publicistický web, tak můžete zkoumat i zda uživatel čte obsah i v dalších měsících. To vše dává smysl samozřejmě při srovnání různých zdrojů a kampaní.

Na obrázků je porovnání FB a Google Ads z hlediska leadů u B2C projektu v zahraničí:

3. Funnely

Funnely jsou parádní věc pro porovnání kampaní. Velmi rychle zjistíme, zda nově puštěná kampaň funguje ve srovnáním s dalšími kampaněmi klienta.

Rovněž si mohu přidat segment, například jak se liší chování uživatelů dle vstupní stránky. To mi může odhalit problémy i na vstupní stránce.

Mohu si také do funnelu dát kroky – přišel na stránku, scrolloval, byl aktivní nějakou dobu, viděl ceník a odeslal form a tím odhalit možný problém na stránce.

Co mají tyto přehledy společného?

Je nutné si je připravit pro konkrétního klienta. Není možné udělat si obecný přehled a z toho hned číst. Je nutné si určit, co chci sledovat, co u konkrétního klienta například považuji za vysoce relevantní návštěvu a teprve dle toho nastavovat funnel.

Velkou nevýhodou je, že reporty nejde v tuto chvíli sdílet ani jako šablonu, kterou bych mohl používat, takže u každého účtu je nutné ze začátku projít klikačkou.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů