Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Na sklonku minulého měsíce jsme se na našem Facebooku radovali z nové verze AdWords Editoru. Dost jsme se na ni těšili.  Bylo totiž zjevné, že nám aktualizace jistou měrou zjednoduší práci. V čem je AdWords Editor tedy tak dobrý? Podívejme se mu společně na zoubek.

Zaměřujeme se na výkonnostní marketing a už popisek přímo od Googlu tenhle nástroj nazývá jako “výkonný”, což se nám líbí.  Výkonný je sakra, byť i on má své mouchy. Ale kdo je nemá? Super je fakt, že tenhle nástroj ocení i marketéři malých rozsahů anebo ti, kteří mají vlastní živnost a o marketing svého podnikání se starají sami. Tento příspěvek je věnován právě jim. Kovaní online marketingoví mágové o tomhle pomocníkovi už dozajista vědí své. 🙂

Adwords Editor je bezplatný a během pár kliknutí dostupný i ve vašem počítači (odkaz zde – http://www.google.cz/intl/cs/adwordseditor/).  Všechny druhy inzerce Adwords s ním lze spravovat mimo okno internetového prohlížeče, ve vlastní aplikaci a dokonce v češtině. Jeho používání je uživatelsky přívětivé a takřka pro každého. My našli hned 10 benefitů, proč je práce s ním  radost.

  1. Správa inzerce je v téhle podobě mnohem příjemnější. Narozdíl od práce v prohlížeči vás nic neruší, nová verze má  svěží a jednoduchý vzhled.
  2. Data se do aplikace přenášejí velmi efektivně, ať už jde o jejich stahování anebo následné ukládání. Pokud jste používali starší verzi editoru, svá data budete mít automaticky v tom novém.
  3. Bezproblémově běží offline. K práci se můžete vracet opravdu kdykoliv.
  4. Díky hromadným úpravám zeditujete naráz více položek, samozřejmě lze taky kopírovat a přesouvat napříč sestavami i kampaněmi.
  5. Moc pěkně vykazuje statistiky.
  6. S použitím exportu a importu souborů můžete snadno provádět změny v jednotlivých účtech anebo sdílet vaše nabídky.
  7. Jde si nastavit a monitorovat  vlastní pravidla a dostávat upozornění na důležité okolnosti. Tohle je bezva, můžete tedy sledovat jen to, co vás skutečně zajímá anebo se nechat inspirovat a testovat na vlastím obsahu to, co za důležité považuje Google.
  8. Systém efektivně sám distribuje povolené zdroje a pro každou aukci dovede nastavit optimální nabídku, čímž za nás příjemně zvyšuje počet konverzí (pro maximalizaci počtu konverzí).
  9. Do jednotlivých kampaní nově přidáte až 20 grafických snímků a videí.
  10. Více se dá také přizpůsobovat responsivita kampaní, nově se totiž lépe kooperuje s volitelnými poli a lze přehledněji modifikovat text propagace, výzvu k akci, nastavovat cenu apod.

Prostě a jasně, AdWords Editor nás v práci posouvá zase o krok dál. Kdo nevyzkoušel, ať neváhá. My v Marketing Makers používáme tento editor rádi, stejně jako třeba i Power Editor pro Facebook. 🙂

 

 

Zdroj:

Google blog [online]. Dostupné z: https://adwords.googleblog.com/2017/06/adwords-editor-12-offers-fresh-look-and.html

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů
Google Analytics

Záloha dat ze starých Google Analytics

1.1.2023 měly skončit staré Google Analytics. Stále ale fungují (už ale máme první účty, které data nesbírají!), ale datům v nim bychom už stejně příliš