Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Na sklonku minulého měsíce jsme se na našem Facebooku radovali z nové verze AdWords Editoru. Dost jsme se na ni těšili.  Bylo totiž zjevné, že nám aktualizace jistou měrou zjednoduší práci. V čem je AdWords Editor tedy tak dobrý? Podívejme se mu společně na zoubek.

Zaměřujeme se na výkonnostní marketing a už popisek přímo od Googlu tenhle nástroj nazývá jako “výkonný”, což se nám líbí.  Výkonný je sakra, byť i on má své mouchy. Ale kdo je nemá? Super je fakt, že tenhle nástroj ocení i marketéři malých rozsahů anebo ti, kteří mají vlastní živnost a o marketing svého podnikání se starají sami. Tento příspěvek je věnován právě jim. Kovaní online marketingoví mágové o tomhle pomocníkovi už dozajista vědí své. 🙂

Adwords Editor je bezplatný a během pár kliknutí dostupný i ve vašem počítači (odkaz zde – http://www.google.cz/intl/cs/adwordseditor/).  Všechny druhy inzerce Adwords s ním lze spravovat mimo okno internetového prohlížeče, ve vlastní aplikaci a dokonce v češtině. Jeho používání je uživatelsky přívětivé a takřka pro každého. My našli hned 10 benefitů, proč je práce s ním  radost.

  1. Správa inzerce je v téhle podobě mnohem příjemnější. Narozdíl od práce v prohlížeči vás nic neruší, nová verze má  svěží a jednoduchý vzhled.
  2. Data se do aplikace přenášejí velmi efektivně, ať už jde o jejich stahování anebo následné ukládání. Pokud jste používali starší verzi editoru, svá data budete mít automaticky v tom novém.
  3. Bezproblémově běží offline. K práci se můžete vracet opravdu kdykoliv.
  4. Díky hromadným úpravám zeditujete naráz více položek, samozřejmě lze taky kopírovat a přesouvat napříč sestavami i kampaněmi.
  5. Moc pěkně vykazuje statistiky.
  6. S použitím exportu a importu souborů můžete snadno provádět změny v jednotlivých účtech anebo sdílet vaše nabídky.
  7. Jde si nastavit a monitorovat  vlastní pravidla a dostávat upozornění na důležité okolnosti. Tohle je bezva, můžete tedy sledovat jen to, co vás skutečně zajímá anebo se nechat inspirovat a testovat na vlastím obsahu to, co za důležité považuje Google.
  8. Systém efektivně sám distribuje povolené zdroje a pro každou aukci dovede nastavit optimální nabídku, čímž za nás příjemně zvyšuje počet konverzí (pro maximalizaci počtu konverzí).
  9. Do jednotlivých kampaní nově přidáte až 20 grafických snímků a videí.
  10. Více se dá také přizpůsobovat responsivita kampaní, nově se totiž lépe kooperuje s volitelnými poli a lze přehledněji modifikovat text propagace, výzvu k akci, nastavovat cenu apod.

Prostě a jasně, AdWords Editor nás v práci posouvá zase o krok dál. Kdo nevyzkoušel, ať neváhá. My v Marketing Makers používáme tento editor rádi, stejně jako třeba i Power Editor pro Facebook. 🙂

 

 

Zdroj:

Google blog [online]. Dostupné z: https://adwords.googleblog.com/2017/06/adwords-editor-12-offers-fresh-look-and.html

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů

Zajděme na kávu

Možná najdeme cestu ke spolupráci a možná si jen užijeme kávu