Jak vytvořit feedy pro automatizaci na WordPressu během 5 minut

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Klient, který nepoužívá elektronický obchod, ale má nabídky pomocí vlastního rozšíření WordPressu chtěl začít automatizovat. Ve WordPressu je možné vygenerovat velmi rychle feed jakéhokoliv obsahu.

Co více, je to dokonce vestavěná funkce a není nutné instalovat jakýkoliv další plugin. Samozřejmě, podmínkou je, že není WordPress nějak přiohnutý.

Jako příklad nám poslouží EuropeanSummerSchool.com. Na této stránce klient nabízí kurzy pro studenty, kteří o prázdninách dorazí do Prahy a naučí se soft i hard skills od top lektorů v oboru. Kdybychom chtěli vytvořit feed všech kurzů, budeme postupovat takto:

Jakýkoliv vlastní typ obsahu na WordPressu (budeme dále používat anglický výraz custom post type – CPT – tak to i snadno vygooglíte) má nějakou zkratku. Můžete ji získat od vývojáře nebo se podívejte do mapy webu.

Mapu webu naleznete zpravidla na adrese europeansummerschool.com/sitemap.xml

Zde vidíme, že kurzy mají mapu s adresou https://europeansummerschool.com/courses-sitemap.xml – je tedy jasné, že tento typ obsahu má zkratku „courses

Feedy ve WordPressu mají adresu https://europeansummerschool.com/feed/?post_type=courses. A je to.

Defaultně je nastaveno, že ve feedu je maximálně 10 položek. Požadovaný počet můžete nastavit v nastavení zobrazování.

Tento feed je dostatečný pro PPC Bee kampaně, pokud máte dobře titulky, určitě bude stačit pro DSA.

I do těchto feedů je možné přidávat další parametry, jako je např. cena, lokalita, obrázek a vlastně jakékoliv pole, co ve WordPressu máte. Řesily to již davy lidí před vámi, stačí googlit „add custom field to rss feed wordpress“. Ale bez základů PHP a filtrů WordPressu to nepůjde. Pro zkušeného vývojáře je to ale otázka chvilky.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů