Marketingová automatizace v MailChimpu – jste malý eshop? Více nepotřebujete

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

O tom že musíte využívat marketingovou automatizaci, pokud chcete jak eshop přežít, není pochyb. Pokud jste menší e-shop mohou vás náklady na implementaci nepříjemně zaskočit. V tom vám může pomoci MailChimp, který nabízí automatizaci pro omezený počet kontaktů zdarma a poté v rámci základního řešení.

Budu pokračovat špatnou zprávou. Pokud nepoužíváte PrestaShop, WooCommerce, Magento, Shopify, BigCommerce nebo jiné řešení, které je napojistelné na MailChimp pomocí Integration, pokračujte na sekci „Nevyužíváte CMS“.

  • Pokud ale jste šťastným vlastníkem některého z těchto řešení, můžete postavit workflow jako:
    opuštěný košík,
  • reakce na základě akce na webu (navštívení klíčové stránky, kliknutí na důležité tlačítko atd.),
  • mailing na základě posledního nákupu,
  • mailing na základě interakce s produkty nebo kategoriemi,
  • mailing na základě tržeb,
  • inzerce na Facebooku a Instagramu na základě akce na e-shopu.

Nastavení je velmi intuitivní a dobře popsané na serveru MailChimpu. Krok za krokem integrace na vás čeká i v sekci Automation – Add Automation – Ecommerce.

Nevyužíváte CMS – bude to techničtější

Ještě před 2 měsíci bylo možné napojit jakýkoliv web pomocí nastavení Integration – Web. Nyní se zdá, že MailChimp jde cestou integrací největších řešení. Důvodem může být například nevelká využívanost otevřeného řešení. Málokterý specialista na marketingovou automatizaci by sáhl po MailChimpu. Tak se MailChimp rozhodl, že raději půjde po těch, kteří by si automatizaci na míru vytvořit nenechali a nabídne jim snadné řešení – což je koneckonců výborná strategie. Nyní je automatizace opravdu pro každého. Pokud si i tak chcete napojit vlastní řešení, je to možné pomocí Ecommerce API. Dokumentace mi přijde relativně slabá a například nikde není možné nalézt specifikaci XML feedu a další pro integraci důležité věci… A i co se týká sledování cílů na webu, bez pluginu jsem už nenašel postup na oficiálním webu MailChimpu (dříve byl zde) – dohledal jsem kódy na fóru Google Tag Manager – měly by ještě fungovat, ale jak dlouho, těžko říci). V sekci Automation – Integration můžete přidat custom trigger na základě API 3.0, kdy ihned po vytvoření triggerů získáte endpoint, kam zaslat e-mail.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů

Zajděme na kávu

Možná najdeme cestu ke spolupráci a možná si jen užijeme kávu