Používejte v kampaních UTM_ID parametr

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Google Analytics 4 dokáže v tuto chvíli spárovat náklady na kampaň pouze tehdy, pokud použijete UTM_ID parametr v URL adrese. Všichni jsme věřili, že umožní párování i na základě názvu, to se bohužel nestalo.

Naštěstí, hlavní marketingové platformy umožňují UTM_ID nastavit, a to často automaticky.

Google Ads není nutné řešit, UTM_ID doplňuje vždy, pokud je propojený účet Google Analytics 4 a Google Ads.

UTM_ID v Skliku

Parametr je možné nastavit v Nástroje – Automatické tagování URL. V tuto chvíli je nutné obětovat jeden z parametrů, my nejčastěji obětujeme utm_content.

UTM_ID v Microsoft Ads (Bing)

Nastavíte v Settings – Account level options

UTM_ID na Facebooku

Na Facebooku je možné ID nastavit při tvorbě reklamy:

Na Facebooku doporučujeme přidávat pouze u nových nebo průměrných kampaní. Už se nám i stalo, že jsme nastavil utm_id u dobře fungující kampaně a tato drobná změna spustila znovu schvalování a učení kampaně.

Další platformy

Další platformy možnost utm_id postupně spouští nebo je nutné použít workarounds. Například LinkedIn doporučuje použít 3rd party tracking. V tuto chvíli spíše vyčkáváme u platforem, kde není snadné UTM_ID nastavit.

S UTM parametry bude ještě legrace!

Google také nedávno oznámil vznik několika nových UTM parametrů. Po cca 10ti letech, kdy byly parametry víceméně stejné, je to dobrá zpráva (více v nápovědě Google). Nově se můžeme těšit na:

  • utm_creative_format
  • utm_marketing_tactic
  • utm_source_platform

V 6clickz na PPC kempu prezentovali i nápad posílat si např. na Facebooku i utm_audience. To ovšem není zatím oficiálně plánováno.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů
Google Analytics

MeasureCamp Czechia 2023

V sobotu 9. září se konal svátek webové analytiky. Byli jsme nejen jeho hrdými sponzory, ale také jsme přispěli naší prezentací – Consent mode from