Příspěvky v Google My Business – funkce s dosud nevyužitým potenciálem?

Tvorba příspěvku
Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Google My Business je nástroj od společnosti Google, který nabízí možnosti propagace vlastní firmy přímo ve vyhledávání. Z hlediska přivádění návštěvnosti a šíření povědomí o firmě se jedná o velmi užitečnou službu a velkou výhodou je, že je zadarmo. Jejím základem je založení profilu a ověření zápisu. Profil může obsahovat kontaktní údaje, odkaz na webové stránky, stručný popis firmy a dokonce i fotografie.

Další velmi zajímavou funkcí je přidávání příspěvků. Zmíněným příspěvkem může být upozornění na nový produkt, událost, článek na blogu či jakákoli jiná aktualita. Jde o skvělou možnost, jak udržovat přímý kontakt s potenciálními zákazníky pomocí nástroje Moje firma. Pro příspěvky je k dispozici 300 znaků a tlačítko s různými variantami výzvy k akci včetně prokliku na odkazující url. V případě události lze nastavit časový údaj a u produktů doplnit cenu. Uživatele rozhodně aktualita zaujme více, bude-li obsahovat fotografii. Důležitou informací je i fakt, že v případě příspěvků Google nevyžaduje schválení a publikovány jsou ihned.

Jak příspěvky vypadají v profilu firmy?

Takovou otázku nám položil jeden z našich klientů, a proto jsme se sami pustili do testování. Příspěvky se zobrazují pouze ve vyhledávání, v mapách ne. Na desktopové verzi jsou k nalezení pod základními údaji. Obsahuje-li jich profil více, dostanou podobu carouselu. Vzhled příspěvku ve vyhledávání

V mobilních zařízeních je možné aktuality vidět v základním přehledu a rozkliknutím záložky Příspěvky se zobrazí v plné parádě seřazené pod sebou od nejaktuálnějšího po nejstarší.

Vytváření příspěvků

Uživatelské prostředí je velmi snadno ovladatelné. Po přihlášení do Google My Business se dostanete na domovskou stránku. Posty se dají vytvářet kliknutím na Vytvořit příspěvek přímo na ní nebo v záložce Příspěvky.

Tvorba příspěvku

Prvním krokem vytváření je výběr typu příspěvku. Následuje možnost vložit fotografii, jejíž rozměry mají být minimálně 720 × 720 pixelů a na závěr přidání tlačítka s url adresou (nepovinné).

Ve vyhledávání se příspěvek objeví do několika sekund a jeho životnost je poté sedm dní.

Zobrazení statistik

Výkon příspěvků je možné sledovat pomocí statistik. V rubrice Příspěvky naleznete souhrn zobrazení, prokliků a procentuální změnu za posledních 28 nebo 7 dní. Dále zde naleznete jednotlivé příspěvky a jejich podrobnosti.

Statistiky

Další zajímavostí je, že přímo na Domovské obrazovce naleznete okno s publikovanými příspěvky ostatních firem. Google je specifikuje jako firmy, které jsou podobné té vaší. Můžete tak sledovat, jestli vaši konkurenti využívají příspěvky pro komunikaci se zákazníky.

Kromě přidávání příspěvků nabízí Google My Business zajímavou možnost, kterou je tvorba stránek. Z údajů v profilu lze v rubrice Webové stránky vytvořit vlastní web, tato funkce je ale vhodnější spíše pro malé firmy a podnikatele. Každopádně si myslíme, že by profil měl být samozřejmostí pro každou firmu a všem bychom doporučili zkoušet jeho možnosti, včetně příspěvků, jelikož v nich vidíme potenciál.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů
Google Analytics

Záloha dat ze starých Google Analytics

1.1.2023 měly skončit staré Google Analytics. Stále ale fungují (už ale máme první účty, které data nesbírají!), ale datům v nim bychom už stejně příliš

Google Analytics

MeasureCamp Czechia 2023

V sobotu 9. září se konal svátek webové analytiky. Byli jsme nejen jeho hrdými sponzory, ale také jsme přispěli naší prezentací – Consent mode from