Sklik GTM tag
Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Abychom všem zjednodušili nasazení sledovacích a konverzních kódů od Skliku, vytvořili jsme šablonu do Google Tag Manager.

Kompletní dokumentaci naleznete na GitHubu.

Jak nasadit Sklik retargeting a konverze?

Nasazení je opravdu snadné. Při výběru tagu zvolte: „Discover more tag types in the Community Template Gallery“ najděte Sklik a povolte jeho oprávnění.

Videonávod kompletního nastavení je zde:

Na výběr jsou dvě šablony, kterou si mám vybrat?

Naše šablona je ta s modrým logem. Ale za nás je velmi dobré, že vznikla i ta šablona od Pavla Šabatky a sami jsme ji na některých projektech použili. Šablony se výrazně liší v mechanismu, jakým fungují.

Naše šablona dělá pouze to, že vy si v přehledném rozhraní nadefinujete všechny proměnné, stejně jako byste to udělali přes nadefinování přímo v kódu Skliku a pak zavolá retargetingový nebo konverzní kód.

Na druhou stranu šablona od Pavla Šabatky pošle rovnou informaci (hit) do Skliku. A nejen to, dovolí vám tuto informaci i upravit. Takže se například hodí pro situace, kdy chcete lidi retargetovat dle nějaké události, kterou ale nechcete dávat jako konverzi. Tak v tu chvíli pomocí tohoto kódu pošlete nějakou virtuální adresu do Skliku.

Také je šablona od Pavla výrazně lepší na webech psaných různými JS frameworky, které nezpůsobí znovu načtení stránky. A v neposlední řadě bude fungovat i tehdy, když bude na stránce více retargetingových nebo konverzních tagů.

Její nevýhodu shledávám v tom, že v případě, že by Sklik upravil svůj kód nebo cookie, musí autor rychle upravit i odesílaný hit a všichni, kdo šablonu mají musí rychle aktualizovat. Ale to se často nestává.

Takže samozřejmě budeme rádi, když využijete naši šablonu, ale v zásadě je to jedno. Hlavní je, aby vám Sklik fungoval!

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů
Konference

Report z Technology for Marketing 2019

Vyrazili jsme na veletrh Technology for Marketing do Londýna. Celkově již potřetí. Na TFM je možné setkat s novinkami v marketingových systémech z UK a

Zajděme na kávu

Možná najdeme cestu ke spolupráci a možná si jen užijeme kávu