Vratka transakcí do GA jedním klikem – představujeme ga-refund.com

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Pokud patříte mezi menší e-shopaře a chcete, aby Google Analytics věrněji zobrazovalo počet transakcí, můžete do GA zasílat vratky.

Je více možností, jak toho dosáhnout. Nejlépe zdokumentované řešení je CSV import transakcí k refundaci v Google Analytics. Ačkoliv je návod vcelku přímočarý, tak pro menší/střední eshopaře je pravidelný import při každé vratce velkou ztrátou času.

A bohužel je nutné, aby se vratky importovala co nejdříve poté, co nastane. Jelikož vratka se vždy připisuje ke dni importu. Takže importovat jednou měsíčně není možné, jelikož by vznikl v jeden den velký propad.

Řešením pro jednoduchý import menšího počtu vratek každý den je nástroj ga-refund.com, který jsme vytvořili nejdříve pro naše klienty a následně zdarma uvolnili pro každého. Je to jednoduché. Můžete vložit:

  • částečnou vratku – z celé objednávky se vrátí pouze několik kusů – pak je nutné vyplnit celý řádek tabulky,
  • kompletní vratku – zde pouze vložíte libovolný počet transakcí k refundaci (doporučujeme max 100 najednou, aby Google nevyhodnotil vratku jako útok robota),

a nakonec kliknete na „Refund“.

A toto je vše.

Snažili jsme se o maximální zabezpečení nástroje. Využíváme SSL protokol, nikam nelogujeme proběhlé vratky a využíváme pouze minimální měření s Google Analytics – nevyužíváme žádné další měřící nástroje nebo cookies třetí strany.

Přejeme příjemné používání nástroje. Ale upozorňujeme, že se jedná o první verzi, takže zde jistě budou nějaké chyby. Prosíme, dejte nám o nich vědět.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů