Vratka transakcí do GA jedním klikem – představujeme ga-refund.com

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Pokud patříte mezi menší e-shopaře a chcete, aby Google Analytics věrněji zobrazovalo počet transakcí, můžete do GA zasílat vratky.

Je více možností, jak toho dosáhnout. Nejlépe zdokumentované řešení je CSV import transakcí k refundaci v Google Analytics. Ačkoliv je návod vcelku přímočarý, tak pro menší/střední eshopaře je pravidelný import při každé vratce velkou ztrátou času.

A bohužel je nutné, aby se vratky importovala co nejdříve poté, co nastane. Jelikož vratka se vždy připisuje ke dni importu. Takže importovat jednou měsíčně není možné, jelikož by vznikl v jeden den velký propad.

Řešením pro jednoduchý import menšího počtu vratek každý den je nástroj ga-refund.com, který jsme vytvořili nejdříve pro naše klienty a následně zdarma uvolnili pro každého. Je to jednoduché. Můžete vložit:

  • částečnou vratku – z celé objednávky se vrátí pouze několik kusů – pak je nutné vyplnit celý řádek tabulky,
  • kompletní vratku – zde pouze vložíte libovolný počet transakcí k refundaci (doporučujeme max 100 najednou, aby Google nevyhodnotil vratku jako útok robota),

a nakonec kliknete na „Refund“.

A toto je vše.

Snažili jsme se o maximální zabezpečení nástroje. Využíváme SSL protokol, nikam nelogujeme proběhlé vratky a využíváme pouze minimální měření s Google Analytics – nevyužíváme žádné další měřící nástroje nebo cookies třetí strany.

Přejeme příjemné používání nástroje. Ale upozorňujeme, že se jedná o první verzi, takže zde jistě budou nějaké chyby. Prosíme, dejte nám o nich vědět.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů
Jak na Apple Search Ads?
Performance Marketing

Jak na kampaně v Apple Search Ads?

Máte vy nebo váš klient aplikaci, u které byste rádi získali více stažení? Pak zbystřete! Apple Search Ads jsou super volbou. Z naší zkušenosti lze