Základy programování v kostce za sobotu – od procesoru po weby

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Programování není atomová fyzika a každý se alespoň základy může naučit. Programování není nuda, je to naopak kreativní a zábavná činnost. Pokud jste to ale nikdy nezkusili, tak mi asi neuvěříte.

Proto jsme pro vás ve spolupráci s Asociací institucí vzdělávání dospělých uspořádali jednodenní kurz „Základy programování v kostce“. Během jednoho dne využijeme 6 programovacích jazyků a vždy vytvoříme spustitelný program/web.

Jaké programovací jazyky si vyzkouším?

Začneme ukázkou, jak se programovací jazyky vyvíjely. Ukážeme si aplikaci v Assembleru, pokračovat budeme něčím jednoduchým v C++ nebo Javě (toto zvládneme cca za hodinu), a potom se budeme po zbytek dne věnovat hlavně webovým programovacím jazykům, které jsou pro začátečníky nejjednodušší. Vyzkoušíme si na HTML, jak vytvořit statickou stránku, na CSS, jak vytvořit hezkou stránku, na JavaScriptu a jeho frameworcích, jak stránce vdechnout život a na PHP, jak se stránkou pracovat ještě, než je načtena uživateli.

Závěr bude věnován redakčním systémům. Ukážeme si WordPress, Prestashop a Drupal a možná i pár dalších.

Organizační informace

Cílem kurzu je, aby každý odcházel s vědomím, že programovat se dokáže a snad i chce naučit a měl dostatek tipů pro další rozvoj.

Kurz se bude konat v sídle AIVD na Karlově náměstí 14/292 v Praze v sobotu 20. ledna 2017. Kapacita je omezená na 20 míst. Celé školení pořádáme za náklady, na účet před začátkem kurzu prosím o zaslání poplatku 200 Kč, který bude sloužit pro pokrytí nájemného a drobného občerstvení. Začínáme v 9 h a konec bude kolem 16 h, ale znáte to… s vývojem končíte, když je aplikace hotová a ne když se stmívá.

Kurz je pro ty, kdo jsou naprosto netknutí programováním. Nehlaste se prosím, pokud již máte praktické zkušenosti.

Kurz bude vést Michal Blažek. Michal má s vývojem cca 14 let zkušeností. Nakonec se z něj čistokrevný vývojář nestal, ale je analytik/specialista na marketingovou automatizaci a bez kódování by den nezvládl. Více o Michalovi naleznete na jeho blogu MichalBlazek.cz.

Registrace byla uzavřena – kurz je naplněn

Přidejte se jako Mám zájem k události na FB, kdyby se nějaké místo uvolnilo, dáme vědět tam.

Přidejte se i k události na Facebooku

Jak to dopadlo?

Reporty jsme postovali na náš Facebook.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů

Zajděme na kávu

Možná najdeme cestu ke spolupráci a možná si jen užijeme kávu