Prezentace produktů v Google My Business

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Nástroj pro správu firemního profilu Google My Business využíváme u našich klientů již nějakou dobu. Služba nabízí možnosti vytváření bezplatné prezentace firmy ve výsledcích vyhledávání. Mezi jeho funkce patří informace o pracovní době, kontaktní údaje, správa recenzí a fotek nebo přidávání postů. Vloni v září jsme publikovali samostatný článek, který se zabýval právě příspěvky v Google My Business. Služba Moje firma však stále přichází s něčím novým a v současnosti mohou její uživatelé využívat funkci pro prezentaci produktů.

Pro koho jsou produkty určeny?

Produkty v Google My Business jsou dostupné již nějakou dobu, ale zatím pouze v beta verzi a využívat je mohou malé a středně velké firmy. Sám Google upozorňuje, že funkce nemusí být zpřístupněná všem. Dostupnost u našich klientů jsme zaznamenali pouze u e-shopů.

Firmy je mohou použít pro prezentaci svých produktů přímo ve vyhledávání za účelem zvýšení atraktivnosti profilu a přímé interakce zákazníků s nabízenými produkty. 

Vytváření prezentace v editoru produktů

Produkty Google My Business

Editor produktů se nachází v postranním menu po přihlášení do hlavního panelu profilu firmy. Vytvořit je lze pomocí dvou způsobů:

  • využitím editoru produktů,
  • přidáním příspěvku s produktem.

Produkty jsou rozděleny do sbírek, které obsahují vlastní název a popis. V každé sbírce musí být minimálně jeden produkt. U produktů je povinné přidání fotografie, ostatní informace jsou již volitelné. Patří mezi ně:

  • Název produktu
  • Cena produktu
  • Popis produktu
  • Tlačítko (včetně url adresy)

Tlačítko si lze zvolit ze čtyř variant – Objednat online, Koupit, Další informace a Získat nabídku. Url adresu doporučujeme opatřit UTM parametry pro případné sledování návštěvnosti.

Přidání produktů v Google My Business

Po vytvoření lze sbírky produktů libovolně upravovat – přidávat nové či mazat stávající produkty. Je možné s produkty manipulovat – posouvat nahoru, dolů, na začátek nebo na konec kolekce.

Zobrazení produktů v profilu

Produkty se zobrazují v záložce Produkty v mobilní verzi, na počítači pod položkou Přehled produktů. Při využití druhé možnosti – přidávání produktů pomocí příspěvků, se zboží zobrazuje mezi příspěvky po dobu deseti dní. Poté je možné zobrazit je v přehledu produktů.

Vyzkoušeli jsme v praxi

Přidání produktů jsme vyzkoušeli na jednom z našich klientů, který se zabývá výrobou a prodejem triček s potiskem. Vytvořili jsme sbírku obsahující několik produktů s jejich popisky a proklikem na e-shop. Sbírky reprezentují jednotlivé kolekce oblečení.

Na desktopových zařízeních se zobrazují pod základními údaji a po rozkliknutí se objeví seznam sbírek a podrobnosti o produktu.

Náhled produktů v Google My Business
Náhled produktu v Google My Business

Na mobilních zařízeních jsou v záložce s produkty seřazené sbírky a po rozkliknutí obrázku se zobrazí vložené detaily o produktu.

Náhled produktu v Google My Business na mobilním zařízení

Za měsíc a půl měl příspěvek s produktem 47 zobrazení. Vzhledem k absenci statistik pro produkty v Google My Business, jsme výsledky sledovali pouze pomocí Google Analytics. Z jednotlivých triček jsme zaznamenali 14 návštěv. Důvodem může být fakt, že jsou produkty před uživateli skryty množstvím jiných informací. Výsledky testování očekávání nenaplnily, a proto bychom využívání produktů v Google My Business doporučili převážně firmám nebo podnikatelům, kteří upřednostňují bezplatnou online prezentaci.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů
Google Analytics

Záloha dat ze starých Google Analytics

1.1.2023 měly skončit staré Google Analytics. Stále ale fungují (už ale máme první účty, které data nesbírají!), ale datům v nim bychom už stejně příliš

Google Analytics

MeasureCamp Czechia 2023

V sobotu 9. září se konal svátek webové analytiky. Byli jsme nejen jeho hrdými sponzory, ale také jsme přispěli naší prezentací – Consent mode from