Prezentace produktů v Google My Business

Líbí se vám příspěvek? Sdílejte jej!

Nástroj pro správu firemního profilu Google My Business využíváme u našich klientů již nějakou dobu. Služba nabízí možnosti vytváření bezplatné prezentace firmy ve výsledcích vyhledávání. Mezi jeho funkce patří informace o pracovní době, kontaktní údaje, správa recenzí a fotek nebo přidávání postů. Vloni v září jsme publikovali samostatný článek, který se zabýval právě příspěvky v Google My Business. Služba Moje firma však stále přichází s něčím novým a v současnosti mohou její uživatelé využívat funkci pro prezentaci produktů.

Pro koho jsou produkty určeny?

Produkty v Google My Business jsou dostupné již nějakou dobu, ale zatím pouze v beta verzi a využívat je mohou malé a středně velké firmy. Sám Google upozorňuje, že funkce nemusí být zpřístupněná všem. Dostupnost u našich klientů jsme zaznamenali pouze u e-shopů.

Firmy je mohou použít pro prezentaci svých produktů přímo ve vyhledávání za účelem zvýšení atraktivnosti profilu a přímé interakce zákazníků s nabízenými produkty. 

Vytváření prezentace v editoru produktů

Produkty Google My Business

Editor produktů se nachází v postranním menu po přihlášení do hlavního panelu profilu firmy. Vytvořit je lze pomocí dvou způsobů:

  • využitím editoru produktů,
  • přidáním příspěvku s produktem.

Produkty jsou rozděleny do sbírek, které obsahují vlastní název a popis. V každé sbírce musí být minimálně jeden produkt. U produktů je povinné přidání fotografie, ostatní informace jsou již volitelné. Patří mezi ně:

  • Název produktu
  • Cena produktu
  • Popis produktu
  • Tlačítko (včetně url adresy)

Tlačítko si lze zvolit ze čtyř variant – Objednat online, Koupit, Další informace a Získat nabídku. Url adresu doporučujeme opatřit UTM parametry pro případné sledování návštěvnosti.

Přidání produktů v Google My Business

Po vytvoření lze sbírky produktů libovolně upravovat – přidávat nové či mazat stávající produkty. Je možné s produkty manipulovat – posouvat nahoru, dolů, na začátek nebo na konec kolekce.

Zobrazení produktů v profilu

Produkty se zobrazují v záložce Produkty v mobilní verzi, na počítači pod položkou Přehled produktů. Při využití druhé možnosti – přidávání produktů pomocí příspěvků, se zboží zobrazuje mezi příspěvky po dobu deseti dní. Poté je možné zobrazit je v přehledu produktů.

Vyzkoušeli jsme v praxi

Přidání produktů jsme vyzkoušeli na jednom z našich klientů, který se zabývá výrobou a prodejem triček s potiskem. Vytvořili jsme sbírku obsahující několik produktů s jejich popisky a proklikem na e-shop. Sbírky reprezentují jednotlivé kolekce oblečení.

Na desktopových zařízeních se zobrazují pod základními údaji a po rozkliknutí se objeví seznam sbírek a podrobnosti o produktu.

Náhled produktů v Google My Business
Náhled produktu v Google My Business

Na mobilních zařízeních jsou v záložce s produkty seřazené sbírky a po rozkliknutí obrázku se zobrazí vložené detaily o produktu.

Náhled produktu v Google My Business na mobilním zařízení

Za měsíc a půl měl příspěvek s produktem 47 zobrazení. Vzhledem k absenci statistik pro produkty v Google My Business, jsme výsledky sledovali pouze pomocí Google Analytics. Z jednotlivých triček jsme zaznamenali 14 návštěv. Důvodem může být fakt, že jsou produkty před uživateli skryty množstvím jiných informací. Výsledky testování očekávání nenaplnily, a proto bychom využívání produktů v Google My Business doporučili převážně firmám nebo podnikatelům, kteří upřednostňují bezplatnou online prezentaci.

Přihlaste se k našemu newsletteru
Posíláme jej maximálně 4x ročně. Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely newsletteru.
Další příspěvky od našich specialistů