Analýzy Collabimu v PowerBI – 2. část Svatý grál

Analýzy Collabimu v PowerBI – 2. část Svatý grál

Pokračování článků o jednorázových analýzách v Collabimu je tu! V první části jsme se zaměřili na analýzu SERPu a její možnosti. Nyní se podíváme na Svatý grál.

Již v úvodu první části jsme nakousli, že díky Svatému grálu lze získat:

informace o slovech, na které se doména zobrazujepomocí PowerBI přehled o teoretické návštěvnosti při zvýšení pozic ve výsledcích vyhledáváníklíčová slova, na které není vysoká konkurencepřehled všech placených inzerátů dané doményseznam reklam všech domén, které inzerují na daná klíčová slovanová klíčová slova, na která se objevuje váš web a vy je zatím neměříte

Jediné, co je potřeba k získání zmíněného přehledu je název […] Číst více:

Report z Technology for Marketing 2019

Report z Technology for Marketing 2019

Vyrazili jsme na veletrh Technology for Marketing do Londýna. Celkově již potřetí. Na TFM je možné setkat s novinkami v marketingových systémech z UK a USA. Tento rok byl jasně ve znamení automatizace.

Automatizace není jen e-mailing

Trošku mrzení přišlo tehdy, když jsme si popovídali s několika zástupci nových marketingových systémů a zjistili jsme, že umí víceméně pouze automaticky odeslat e-mail, SMS a push notifikaci. Ale už to je přeci automatizace. Dnešní systémy by měly zvládat více jako např. napojit se na PPC systémy, umět personalizovat web a poskytovat solidní datovou základnu.

Co pro nás bylo trošku šokující, že stánky, které […] Číst více:

Zastupte programátora – vytvořte si vlastní feedy

Zastupte programátora – vytvořte si vlastní feedy

Občas se stane, že s vámi vývojář nekomunikuje. A občas už toho máte dost. V analytice se dost věcí dá vyřešit pomocí Google Tag Manager, chyby v Google Merchants feedu se dají vyřešit doplňkovým feedem v Google sheetech, ale co když vám nějaký feed chybí?

U jednoho klienta jsme chtěli vytvořit DSA feed, kde jsme chtěli mít rozdělené do kategorií, ale struktura URL vůbec nebyla příjemná, dost URL jsme ve feedu vůbec nechtěli, rychlost přidávání byla velká, vývojář nekomunikoval a KPI tlačila.

Je možné využít Mergado nebo PPC Bee pro DSA/Merchants feed, ale co když klient prostředky nemá rozpočtované nebo by […] Číst více:

Analýzy Collabimu v PowerBI – 1. část Analýza SERPu

Analýzy Collabimu v PowerBI – 1. část Analýza SERPu

Pro sledování klíčových slov u svých klientů běžně využíváme
český software Collabim. Ten má ve své výbavě i jednorázové analýzy, které
opravdu stojí za to. Jak je vytvořit, pracovat s nimi a vyhodnotit, na to
se zaměříme tentokrát ve dvojčlánku.

V rámci jednorázových analýz má Collabim širokou škálu
možností. Základní z nich je samotný návrh klíčových slov, který může
posloužit k dalším analýzám. Kromě vložení slov ze schránky či souboru je
lze také získat přímo z url adresy nebo analytických nástrojů. Dále je
možné analyzovat PPC nebo technický stav konkrétní url. Námi nejvyužívanější
analýzy a ty, o kterých je v článcích řeč, jsou Svatý grál a analýza
SERPu.

Analýza SERPu

Zjišťuje pozice webu a hledanost vložených
klíčových […] Číst více:

Hledá se pečlivá pomoc do marketingového týmu

Hledá se pečlivá pomoc do marketingového týmu

Na částečný úvazek hledáme někoho, kdo dokáže na základě procesních map jít po stopě a kontrolovat, zda jsou nastavení přesně, jak mají být, zda se reklamy zobrazují přesně na slova, na jaká se mají zobrazovat.

V této práci je extrémně důležitá pečlivost, trpělivost, dobrá znalost českého jazyka a pozitivní vztah k technologiím.

Práci je možné dělat odkudkoliv a v zásadě kdykoliv, ale pravidelně cca 1 – 2 h denně. Spolupráce by probíhala na DPP. Odměna na hodinu 130 Kč s možným navýšením po zaškolení. Z podstaty činnosti, práce je vhodná i jako přivýdělek při studiu nebo mateřské.

Pište na michal@marketingmakers.net

[…] Číst více:

Reponsivní reklama, bannery od grafika nebo kombinace?

Reponsivní reklama, bannery od grafika nebo kombinace?

V posledních 2 letech jsme až na výjimky přestaly nasazovat tradiční bannery a kompletně jsme přešly na responsivní obsahovou reklamu. Zhodnotíme-li výsledky za toto období, docházíme k závěru, že situace není tak jednoznačná a možná někdy bannery od grafika mají smysl. Zde je takové zamyšlení, jaké jsou výhody a nevýhody řešení a zároveň představujeme náš poslední experiment – tvorbu bannerů pomocí aplikace Bannersnack.

Výhody responsive display ads

nastavíte několik verzí nadpisů a textů a následně Google zobrazuje ty nejfunkčnější, rychlá tvorba, levné – není třeba grafik, snadné testování, častější zobrazení než u bannerů

Nevýhody responsivních reklam v obsahové síti

V zásadě nevýhodami jsou […] Číst více:

Prezentace produktů v Google My Business

Prezentace produktů v Google My Business

Nástroj pro správu firemního profilu Google My Business využíváme u našich klientů již nějakou dobu. Služba nabízí možnosti vytváření bezplatné prezentace firmy ve výsledcích vyhledávání. Mezi jeho funkce patří informace o pracovní době, kontaktní údaje, správa recenzí a fotek nebo přidávání postů. Vloni v září jsme publikovali samostatný článek, který se zabýval právě příspěvky v Google My Business. Služba Moje firma však stále přichází s něčím novým a v současnosti mohou její uživatelé využívat funkci pro prezentaci produktů.

Pro koho jsou produkty určeny?

Produkty v Google My Business jsou dostupné již nějakou dobu, ale zatím
pouze v beta verzi a využívat je mohou malé a středně velké firmy. […] Číst více:

URL zkracovač na vlastní doméně zdarma – použijte WordPress

URL zkracovač na vlastní doméně zdarma – použijte WordPress

V poslední době několik našich klientů uvažovalo o URL zkracovači s vlastní doménou. Jelikož odkazy, co tvoří např. bit.ly rozhodně nejsou snadno zapamatovatelné a statistiky si může prohlédnout skoro každý. Cena premium verze, kde je možné si tvořit hezké odkazy a ještě mít vlastní doménu nebo subdoménu je v řádu stovek dolarů měsíčně. A konkurence není o moc lepší.

Proč si tedy nevytvořit zkračovač vlastní? Stačí k tomu WordPress, jednoduchá šablona, jeden plugin a trošku zabezpečení.

Jak funguje zkracovač na WordPressu

Náš zkracovač funguje na doméně merimeweb.cz. Pokud kliknete na tento odkaz https://merimeweb.cz/mertetaky, budete přesměrováni na adresu https://marketingmakers.net/webova-analytika/?utm_source=facebook.com&utm_medium=post&utm_campaign=mertaky2504. […] Číst více:

JavaScript pro marketéry

JavaScript pro marketéry

Nedávno jsme přednášeli na zimním PPC kempu a na VŠE JavaScript pro marketéry. Proč by se měli i marketéři učit základy kódování a jaká byla zpětná vazba ze seminářů se můžete podívat na blogu Michala Blažka – přejít na článek JavaScript pro PPCéčkaře a markeťáky aneb základy PPC skriptů a analytických pixelů.

Na LinkedIn jsme zkusili „hodit rukavici“ dalším specialistům, aby také předávali své znalosti v oblasti JavaScriptu.

[…] Číst více: